0212 963 13 00

Neden Facebook Reklamları?Dünyanın en büyük sosyal medya sitesinde yer almanız için geçerli nedenlerden sadece birkaçı…

  1. Anasayfa
  2. Neden facebook reklamları?

30 milyon Türk kullanıcı ile en büyük sosyal mecra: Facebook

Türkiye’nin en fazla üyesi olan sosyal paylaşım ağı Facebook; bünyesinde her yaştan, şehirden, ilgi alanından milyonlarca kullanıcı barındırır. İşletmenizin hedefi olan kitlenin demografik yapısını belirleyip çok sayıda kullanıcıya, yüksek ilgi düzeyine sahip reklam yapabilirsiniz. Reklam görseliniz ve metniniz, hedeflediğiniz kitlenin profil sayfalarında ve ana sayfalarında görünür.

Facebook Reklamları

Farklı hedefleme seçenekleri: şehir, yaş, ilgi alanları ve dahası...

Facebook reklamları sayesinde yaklaşık 30 milyon olası müşteriyle iletişime geçebilirsiniz. Olası müşterileriniz içerisinden, ürününüz ya da hizmetinize uygun olanları bulunduğu şehre, yaşa, ilgi alanlarına ve hatta siyasi görüşlerine göre hedefleyebilirsiniz. Seçebileceğiniz ilgi alanları sayesinde hali hazırda hizmetinize ilgi duyan kişileri hedefleyebilirsiniz. Görsel ve metin tabanlı reklamlardan tıklanma oranı en çok olanı bulup kullanabilirsiniz.

Firmanıza, ürünlerinize ya da hizmetinize olan ilgiyi arttırabilirsiniz.

İşiniz ya da firmanıza ilişkin bir fan sayfası oluşturup, reklamlar sayesinde olası müşterileriniz ile ilişkilerinizi derinleştirebilirsiniz. Facebook reklamları sayesinde topluluk sayfanızı tanıtabileceğiniz gibi, kendinize ya da firmanıza ait bir web sitesini de tanıtabilirsiniz. Eşsiz ağ yapısı sayesinde reklamlar aracılığıyla “Beğen” butonuna basan bir kullanıcı, firmanızı kendi arkadaşlarına da tanıtmış olur.

Marka bilinirliği yaratabilirsiniz.

Türkiye çapında 30 milyon kullanıcıya sahip Facebook, marka bilinirliği yaratmak için eşsiz bir mecradır. Yaratabileceğiniz görsel reklamlar sayesinde hedefinizdeki kullanıcılara reklamınızı defalarca gösterebilir, bir markanın olmazsa olmazı olan bilinirliği arttırabilirsiniz.

Facebook Reklamları

Bütçenize göre reklam verebilirsiniz.

Facebook’ta kendi bütçeniz dahilinde reklam verebilir, reklamlarınızın bir gün içerisinde en fazla kaç para harcayacağını belirleyebilirsiniz. Sadece reklamlarınıza tıklandığında ödeme yapar, böylece istediğiniz içeriği kullanıcılara gösterebilirsiniz. Günlük bütçenizi ve tıklama başına maliyetlerinizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu da reklam bütçeniz üzerinde kontrol sağlamanıza olanak tanır. Yaklaşık 30 milyon hedef kullanıcıya ulaşabilir, oldukça düşük bütçelerle bile geri dönüşü yüksek reklamlar verebilir, satışlarınızı ve bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Reklam/bütçe performansınızı kontrol edebilirsiniz.

Reklamlarınıza ait verileri kontrol edebilir, detaylı veriler sayesinde reklam stratejinizi Facebook reklam uzmanlarımıza danışarak geliştirebilirsiniz. Bu veriler sayesinde, reklamlarınızı kaç kişinin gördüğünü, kaç kişinin tıkladığını görebilirsiniz. Facebook reklamları üzerinden sitenize gelen ziyaretçilerin, yaş, cinsiyet ve bulundukları şehir gibi demografik bilgilere ulaşabilir, reklam stratejinizi buna göre yönlendirebilirsiniz.

Hemen Başvur

* Lütfen zorunlu alanları eksiksiz doldurun.