0850 532 99 00
444 2 916

Google Ads ReklamlarıGoogle Ads reklamlarından elde ettiğiniz dönüşümleri ve yatırım getirisini arttıralım!

  1. Anasayfa
  2. Google reklamları

Google Ads reklamları

Google reklamları, kullanıcıların arama sorgularına hedeflenmiş metin tabanlı reklamlardır. Google'da reklamının yayınlanmasını isteyen her firma hizmetlerini/ürünlerini anlatan anahtar kelime listeleri oluşturur; ya da Google Partner’i olan bir ajansla anlaşıp kendisinin adına bu işlemin yapılmasını ister. Oluşturulan Google Ads kampanyasındaki her bir anahtar kelime için bir tıklama başına teklif belirlenir. Google’a giren bir kullanıcı, eğer listenizde bulunan bir anahtar kelimeyi arar, reklamınıza tıklar ve sitenize girerse, o anahtar kelime için belirlediğiniz teklif tutarı Google reklamları için ayırdığınız bütçenin içinden düşer.

Google reklamlarında hangi firmanın kaçıncı sırada yer alacağı nasıl belirlenir?

Google Ads'i kullanan birden çok reklam veren aynı anahtar kelimede çıkmak isteyebilir. Bu durumda Google, reklamlardan hangisinin diğerinden daha yukarıda çıkacağını, o anahtar kelime için verilen teklif ve ilgi düzeyinin bir kombinasyonuna göre belirler. İlgi düzeyi Kalite Puanı denen bir değer ile ölçülmektedir. Kalite Puanı yüksek bir anahtar kelime ile üst sıralarda yer almanız çok daha kolay ve düşük maliyetli olacaktır. Camekan ekibi bünyesindeki sertifikalı uzmanlar, yaptıkları optimizasyon çalışmalarıyla anahtar kelimelerinizin kalite puanını yükseltmeyi ve maliyetlerinizi düşürmeyi hedeflemektedir.

Türkiye’nin %95’i Google’da…

Türkiye’nin %95’i arama yaparken Google’ı kullanıyor. Ürün ve hizmetlerinizi tam da onları arayan kullanıcılara göstermek için arama ağında reklam vermeye, yeni birçok müşteri kazanıp, satışlarınızı arttırmaya hemen başlayın.