0850 532 99 00
444 2 916

Camekan Blog’umuzu takip ederek arama motoru reklamcılığıyla ilgili güncel olaylardan haberdar olabilir, tecrübelerimizi aktardığımız yazıları okuyabilirsiniz.

  1. Anasayfa
  2. Camekan

Araya Anahtar Kelime Ekleme

Google Ads’te reklamveren rekabetinin artması ve reklamlarınızın potansiyel müşterilerinizle daha ilgili hale getirilebilmesi gerekliliği daha etkili reklam metinleri hazırlama stratejileri geliştirmeyi zorunlu kılmaktadır. Bu noktada, yerinde kullanıldığında oldukça etkili olan araya anahtar kelime ekleme özelliği önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Araya anahtar kelime ekleme özelliği sayesinde bir çok anahtar kelime için eşsiz reklam metinleri oluşturabilirsiniz.

Araya anahtar kelime ekleme özelliğini tüm metin tabanlı reklamlarda kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmeniz için reklam metninizde ilgili yere (başlık, açıklama satırları veya görünen url) bir kod parçası eklemeniz yeterli olacaktır. Aşağıda bu kod parçasını bulabilirsiniz.

{KeyWord:varsayılan metin}

Buradaki varsayılan metin, anahtar kelime reklamımıza otomatik olarak eklenemediği durumda (örneğin, anahtar kelime reklam metninin karakter sınırını aşmasına neden olduğunda) kullanıcıya gösterilir.

Araya Anahtar Kelime Ekleme Özelliğine Örnek

En Ucuz {KeyWord:Dijital Baskı}
www.ornek.com
Dijital Baskı İhtiyacınız Mı Var?
Bizden Fiyat Almadan Karar Vermeyin

Şimdi de alternatif arama sorgularına reklam metninin vereceği tepkileri inceleyelim.

Anahtar Kelime Reklam Metni
katalog baskı En Ucuz Katalog Baskı
www.ornek.com
Dijital Baskı İhtiyacınız Mı Var?
Bizden Fiyat Almadan Karar Vermeyin
katalog baskısı fiyatları En Ucuz Dijital Baskı
www.ornek.com
Dijital Baskı İhtiyacınız Mı Var?
Bizden Fiyat Almadan Karar Vermeyin

 

 

 

 

 

 

İlk örnekte şartlar uygun olduğu için anahtar kelime araya eklenerek gösteriliyor. İkinci örnekte ise anahtar kelime, başlığın karakter sınırlamasına takıldığı için varsayılan metin kullanılıyor.

Dilerseniz araya eklenen anahtar kelimeler için büyük harf kullanımı üzerinde de hakimiyet kurabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda katalog baskı anahtar kelimesi için büyük harf kullanımına dair örnekler yer almaktadır.

Reklam Başlığı Reklam Başlığının Görünüşü
En Ucuz {keyword:Dijital Baskı} En Ucuz katalog baskı
En Ucuz {Keyword:Dijital Baskı} En Ucuz Katalog baskı
En Ucuz {KeyWord:Dijital Baskı} En Ucuz Katalog Baskı

 

 

 

Araya anahtar kelime ekleme özelliğinden daha iyi verim sağlayabilmek için ürün veya hizmetlerinizi uygun bir şekilde reklam gruplarına ayırmanız gerekmektedir. Bu sayede tıklama oranlarını daha üst seviyelere çıkartabilir, bu yolla kalite puanınızı da arttırıp daha düşük maliyetlerle reklam yayını yapabilirsiniz.

Yorumunuzu Bekleriz

E-mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" olarak işaretlenmiştir.

Hemen Başvur

* Lütfen zorunlu alanları eksiksiz doldurun.

Yeniliklerden haberdar olmak için E-Bültene kaydol

Yazı Arşivi

Hemen Başvur