0535 976 35 05

Tepe Home Siz de Google reklam yönetimi konusunda Camekan’ı seçip, başarıyı yakalayanların arasında yer alın!

  1. Anasayfa
  2. Başarı hikayeleri
Tepe Home

Tepe Home

Firma hakkında bilgi

Tepe Home ülkemizdem mobilya ve ev aksesuarları perakendeciliği alanında faaliyet gösteren ilk ve en büyük mağazalar zinciridir. 1997 yılındaki kuruluşundan itibaren hızlı bir büyüme sürecine giren Tepe Home, ilk mağazasını 1998 yılında Bilkent Center Alışveriş Merkezi'nde faaliyete geçirmiş olup; bugün 7 mağaza, 26 bati, 2 depo, 1 fabrika ve 110.000 m2'yi aşan satış alanıyla faaliyet göstermektedir. Tepe Home'un faaliyet gösterdiği mağazaların 5'i İstanul'da, 2'si Ankara'da, birer tanesi ise Adana, Alanya, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Isparta, İzmit, Kayseri, Kıbrıs, Konya, Kütahya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Isparta, Tokat ve Gaziantep'te bulunmaktadır.

İş yaklaşımı

Tepe Home, mobilyalarının büyük bir kısmını kendi üretim tesislerinde üretmektedir. Tepe Home, modern teknolojiyle Avrupa Birliği normlarına uygun bir biçimde üretim yapmaktadır. Üretim tesisleri, mobilyayla ilgili her türlü hammadde ve malzemeyi işleyebilecek donanıma ve altyapıya sahiptir. Müşterileri, Tepe Home mağazalarında sergilenen yüzlerce koltuk modeli ve kumaş arasından diledikleri kombinasyonu yapabilmekte ve bu ürünler, çok kısa bir sürede üretilerek müşteriye teslim edilmektedir.

Camekan'dan önce...

Tepe Home Ataşehir mağazası için uzun bir süredir Adwords reklamları yapılmaktaydı. Ancak söz konusu mağaza ziyaretleri ve verilen reklamın ne kadarının mağaza içerisinde satışa dönüştüğünü ölçmek olunca oldukça tıkanıyorlardı. Bu da reklama yatırdıkları paranın verimli mi verimsiz mi kullanıldığını bilmeden harcama yapmalarına sebep oluyordu.

Camekan'dan sonra...

Öncelikli olarak mağazanın fiziksel adresine kaç kişinin baktığını görebilmek adına Google Haritalar'daki mağaza konumunun olduğu sayfaya dönüşüm kodu ekledik. Bu sayede kaç kullanıcının o sayfaya girdiğini ve mağaza adresine baktığını ölçtük. Bunu yaparken In-Page Analytics özelliğinden de faydalandık. Reklamları sadece Ataşehir ve çevresine hedefleyip ziyaretçilerin mağazaya gelme ihtimalini artırdık. Ayrıca telefon aramalarının dönüşümlerini ölçmek için arama reklamlarını kullandık. Sadece reklamlarda kullanılmak üzere bir telefon numarası seçip, reklamlardan gelen kullanıcıların kaçının arandığını ve bunların kaçının mağaza ziyaretine dönüştüğünü ölçtük. Bu bağlamda mağaza ziyaretçilerine sorulan sorularla reklam etkisinin sağlaması da yapılmış oldu.

Sonuç olarak...

  • Reklamlardan gelip mağaza ziyaretine dönüşen ziyaretçiler daha tutarlı bir şekilde ölçülmeye başlandı.
  • Adwords üstünden gelen telefon aramaları %100 doğruluk oranıyla ölçülebildi.
  • Kampanyalar remarketing sayesinde daha etkin bir şekilde duyurulabildi ve mağaza ziyaretleri bu sayede artırıldı.

Hemen Başvur

* Lütfen zorunlu alanları eksiksiz doldurun.