0535 976 35 05

Randstad Siz de Google reklam yönetimi konusunda Camekan’ı seçip, başarıyı yakalayanların arasında yer alın!

  1. Anasayfa
  2. Başarı hikayeleri
Randstad

Randstad

Firma hakkında bilgi

45 ülkede operasyonlarını sürdüren ve dünyadaki en büyük ikinci İK hizmet sağlayıcısı konumunda olan Randstad 1960 yılında kurulmuştur. Randstad Türkiye, ilk ofisini İstanbul'da açarak 2006 Mayıs ayında Türkiye’deki çalışmalarına başlamıştır. Kasım 2007’de ikinci şubesini Kozyatağı’nda ve Ocak 2012'de ise üçüncü şubesini İzmir'de açmıştır.

İş yaklaşımı

Randstad, çalışma dünyasını şekillendirmek isteyen bir IK hizmetleri sektör lideri olarak, her zaman dürüst ve insan haklarına saygılı biçimde faaliyet göstermenin önemini vurgulamaktadır. Randstad iş ilkeleri, temel değerleri etrafında şekillenmiştir ve bunları destekleyici niteliktedir. Bilmek, hizmet etmek ve güvenmek, tüm menfaatlerin eşzamanlı olarak desteklenmesi ve mükemmellik çabası şeklinde özetlenebilecek bu değerler, doğru olanı yapma konusunda Randstad’a yol gösterir. Iş ilkeleri, pozitif bir mesajı yansıtmakta, temel değerlere ulaşmalarında Randstad’a yol göstermekte ve çalışılan ortamın ihtiyaçları ile ticari ve kişisel davranışların birbirine uyumlu olmasını ve birbirini desteklemesini sağlamaktadır.

Camekan’dan önce…

Tamamen hatalı bir yaklaşımla dinamik reklamlar kurulmuştu. Bu da Randstad’ın ilgi düzeyi düşük anahtar kelimelerden trafik almasına ve bütçesini boşa harcamasına neden oluyordu. Ayrıca hatalı eklenen dönüşüm takip kodları nedeniyle hesabı devraldığımız güne kadar dönüşümler hatalı sayılıyordu. Asıl amaç olan CV başvurularını saymayıp, dinamik reklamlardan blog sayfalarına giren kullanıcıları dönüşüm olarak sayıyordu. Bu da dönüşüm sayısı ve dönüşüm başına maliyet gibi kritik öneme sahip metrikler konusunda Randstad’ı yanıltıyor, yatırım getirisini hesaplamalarını zorlaştırıyordu.

Camekan’dan sonra…

Randstad’ın tüm Adwords kampanyaları sıfırdan kurgulandı. Dönüşüm ve remarketing kodları düzeltilip reklamların getirisini doğru şekilde ölçebilir hale geldik. Analytics üstünden kullanıcı davranışlarını izleyip dönüşümleri artıracak tavsiyelerde bulunduk ve site içeriğinde iyileştirmeler yapıldı. Geliştirilmiş EBM yöntemini kullanarak dönüşüm başına maliyetleri hedefler doğrultusunda tutmayı başarırken, yine bu sayede hesap optimizasyonuna daha fazla vakit ayırabilir hale geldik.

Sonuç olarak…

  • CV başvurularında %15’lik bir artış görüldü.
  • Dönüşüm başına maliyetlerde %20’lik bir düşüş oldu.
  • İlgisiz arama terimi sayısı %70 oranında azaldı.
  • Görüntülü reklamlardan alınan dönüşüm sayısı %30 artış gösterdi.

Hemen Başvur

* Lütfen zorunlu alanları eksiksiz doldurun.